Погледни

ТОП мајстории на Нејмар 2017/18

По повредата и по сите шпекулации околу неговата иднина, помалку заборавивме дека Нејмар играше оваа сезона. Дека тој не е само најскап, туку е...

ТОП 25 фудбалери „уништени“ од генијот Роналдо

Како „гази“ Кристијано Роналдо.

ТОП 33 фудбалери „уништени“ од магичниот Меси

Уште една неверојатна колекција за талентот на Лео Меси.

ТОП 20 најдобри голови на тренинг

Понекогаш е полесно против своите соиграчи.

ТОП најсмешни фаули во фудбалот

Да се сопре противникот никогаш не е толку едноставно.

ТОП валканата страна на „Ел Класико“ – тепачки, фаули, симулирање…

Пред новото „Ел Класико“ на „Ноу Камп“ вечерва, потсетување на не толку славните моменти на дуелот на двата најмоќни клуба на Пиринејскиот Полуостров.

ТОП Ел класико – незаборавни моменти

Пред новата пресметка на двата најдобри шпански клубови, потсетување на „искрите“ од минатото.

ТОП 10 голови против поранешни тимови (но, со почит)

Салах против Рома, Хамес против Реал... Какво е чувството кога ќе дадеш гол против поранешниот тим, но ако навистина го почитуваш.

ТОП 33 глупави голмански грешки

По грешката на голманот на Баерн Минхен, Свен Улрајх, која на крајот скапо беше платена, еве уште неколку слични пропусти на голманите.
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...