Погледни

ТОП 30 голови од средина на терен!

Инспирирани од фантастичниот гол на Вејн Руни во средата (клик тука), еве уште 30 голови од средина на теренот.

ТОП 10 најдраматични голови во последните секунди

Фудбалот некогаш носи неверојатни моменти.

ТОП 25 луди голови од слободен удар

Бидејќи денеска прво Роберто Карлос зборуваше за својот најпознат слободен удар (клик тука), а потоа Синиша Михајловиќ го спореди чувството со оргазам (клик тука),...

ТОП 15 непризнаени голови

Откако викендот беше одбележан со непризнаениот гол на Барселона, еве уште неколку такви примери.

ТОП 10 најбрзи црвени картони во фудбалот

Кога ќе те избркаат пред да почнеш да играш.

ТОП 10 најубави голови на Лионел Меси 2017

Во чест на „златната копачка“ и новиот договор

ТОП 22 голови за срам на противникот

Без почит, и за срам на ривалите.

ТОП 40 најфудбалски потези 2017/18

Кога навистина те бива!

ТОП 15 голови со глава

Фудбалот се игра со нозе, но голови се даваат и со глава.

ТОП 20 легендарни голови против поранешни тимови

Понекогаш со почит, понекогаш со бес - секогаш е посебно кога се игра со поранешниот тим.
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Неверојатно промашување од Белорусија (видео)

Бидејќи во цела Европа фудбалот е „суспендиран“, на фудбалските фанатици не им останува ништо друго освен да го следат Белорускиот шампионат, каде што не...