Погледни

ТОП 30 – Најсмешни голмански грешки

По неславната грешка на голманот на Мајнц, неколку слични грешки од минатото.

ТОП 11 – Најпознати црвени картони

Кога ќе се зборува долго за црвен картон

Најдобрите трикови со топка

Кога навистина те бива!

ТОП 30 – Голманите и автоголовите

Миле Свилар не е единствен голман кој направил катастрофални грешки

ТОП 50 – За малку!

Голови кои навистина би биле спектакуларни

ТОП 100 – Најдобри голови во ЛШ

Еден одличен избор на најдобрите 100 голови постигнати во елитното европско натпреварување

Зошто Диего Армандо Марадона беше најдобриот?

Денеска Диего Марадона го прослави својот 57 роденден, и за тие кои немаа шанса да го гледаат во живо, една компилација за неговите најдобри...

ТОП 11 – Топовски волеј удари

Фантастични волеј удари по корнер

Мајстории од слободен удар

Навистина „ретки“ удари

ТОП 30 – Најбрзите спринтови во фудбалот

По фантастичното видео на индонезискиот фудбалер, еве ги најбрзите спринтови во фудбалот.
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Џумхур: Американските тенисери се арогантни, Сок е најлошиот!

Најдобриот тенисер од Босна и Херцеговина, Дамир Џумхур во интересно интернет-интервју со „Спорт клуб“ зборуваше за тоа каков е односот на американските тенисери кон...