Почетна Русија 2018

Русија 2018

Сенегал и Јапонија останаа во игра со забавно реми (видео)

Сенегал и Јапонија по првичните победи на Мундијалот, одиграа интересен натпревар и го „поделија“ пленот со 2:2, со што и двете репрезентации останаа во...

Алардајс ја гледаше Англија сам во паб јадејќи хамбургер! (видео)

Сем Алардајс, претходниот на позицијата англиски селектор на Герет Саутгејт имаше посебен начин на гледање на мечот Англија-Панама – во локалниот паб со хамбургер...

Секоја чест за Панама и нивните навивачи (видео)

Секоја нација на планетата не сонува за освојувањето на Светското првенство, за некои е огромен успех да се таму. Ние, кои никогаш не сме се...

Сестрата на Нејмар се „заљуби“ во Русија

Атрактивната сестра на Нејмар, Рафаела Бекран очигледно ужива во посетата на Русија за време на Мундијалот и покрај тоа што по 2:0 победата на...

Шведските националисти му се нафрлија на Џими Дурмаз

Шведските репрезентативци застанаа во одбрана на својот соиграч Џими Дурмаз кој доби закани и расни навреди откако беше одговорен за фаулот по кој Германија...

Англичаните ја покажаа силата над дебитантот Панама

Англиските фанови веќе се во транс и се гледаат со титулата од Светското првенство по убедливата и супер-лесна 6:1 победа над Панама со која...

Погба: Ова можеби е мојот последен Мундијал

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба стравува дека Мундијалот во Русија е негов последен во кариерата, иако има само 25 години и сосема реално...

Иран ќе се бори за своите сништа

Иранскиот селектор Карлос Кеирош, во пресрет на натпреварот со Португалија, рекол дека неговиот тим ќе се обиде да ги оствари своите сништа. Иран, во првите...

Анте Ребиќ заврши на задникот на Нивес Целзиус

Младиот хрватски напаѓач, Анте Ребиќ, со својот гол ја најави победата на Хрватска над Аргентина и ја воодушеви пејачката Нивез Целзиус. Популарната Нивес, која редовно...

Марадона: Дајте јас да им кажам што значи репрезентацијата

Диего Марадона побарал од Фудбласкиот сојуз на Аргентина и селекторот Хорхе Сампаоли да му дозволат тој насамо да поразговара со фудбалерите. Аргентинската фудбалска икона е...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Талески во родното Крушево се ожени со Ена

Надежта на македонскиот ракомет, Филип Талески во своето родно Крушево се ожени со Ена Секуловска, и најави голема свадба следната година. 22-годишниот поранешен ракометар на...