Top Sport

Uncategorized

(Видео) Невиден хаос на Копа: Нуњез со тупаници на трибините, му се придружија соиграчите

Колумбија го победи Уругвај со 1:0 во Шарлот во полуфиналето на Копа Америка со голот на Џеферсон Лерма во 39. …

(Видео) Невиден хаос на Копа: Нуњез со тупаници на трибините, му се придружија соиграчите Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Грузија е новата бајка на европското првенство

Грузиските фудбалери го продолжуваат натпреварувањето на Европското првенство. Во последното коло од групната фаза ја совладаа Португалија со 2:0 и …

(ВИДЕО) Грузија е новата бајка на европското првенство Прочитај повеќе

Почина Мирослав Бошковиќ, поранешен атлетичар и професор во пензија: Македонската атлетика ќе биде осиромашена за еден голем ентузијаст

На 73-годишна возраст почина Мирослав Бошковиќ (1950-2023), поранешен атлетичар и професор по историја во пензија. Како атлетски судија, Бошковиќ почнал …

Почина Мирослав Бошковиќ, поранешен атлетичар и професор во пензија: Македонската атлетика ќе биде осиромашена за еден голем ентузијаст Прочитај повеќе

Scroll to Top