Почетна Uncategorized

Uncategorized

Пресврт на Јувентус против Болоња (Видео)

Јувентус со пресврт ја победи Болоња 3.1 (0:1) во натпревар од 36.коло, во Серија А. Екипата на Масмилијано Алегри со овој триумф уште повеќе...

Брејк на џезерите во Хјустон, Јута израмни на 1-1 (Видео)

Јута израмни на 1-1 против Хјустон во полу-финалната серија во Западната конференција. Џезерите го добија вториот меч од серијата со 116:108. Првиот дел во Хјустон,...

Волшебен пресврт на Јувентус против Интер (Видео)

Фудбалерите на Јувентус, со неверојатн пресврт на „Џузепе Меаца“, извојуваа победа над Интер 2:3, во најголемото дерби на италијанскиот фудбал. Јувентус и по ова...

Лукаку: Втората лига не треба да е крај на светот за...

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Ромелу Лукаку вели дека испаѓањето во втората лига може да биде добро за неговиот поранешен клуб Вест Бромвич Албион. Лукаку беше...

Икарди трагичар во миланското дерби (Видео)

Милан и Интер одиграа без голови во 190.пресметка „Дела Мадонина“. Натпреварот се одигра во рамките на 27.коло во Серија А. Ова коло, беше одложено...

Фердинанд: Меси константно игра во ХД-резолуција

Поранешниот дефанзивец на Манчестер јунајтед и Англија, Рио Фердинанд, се вклучи во расправата за тоа кој е подобар фудбалер - Кристијано Роналдо или Лионел...

Мурињо за пет дена работа ќе добие милион фунти

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, како дел од тимот на телевизијата „РТ“ ќе биде на Светското првенство во Русија. Португалецот ќе биде специјален гостин...

Судар на титаните во Лондон, Баерн го чека Бешикташ

Вечерва на програмата се нови две средби од осминафиналната фаза во Лигата на шампионите во фудбал. Дуелот кој ќе го привлече вниманието ќе се...

ЗОИ: Фонтана до злато за 22 сантиметри! (видео)

Италијанката Аријана Фонтана стигна до драматично злато на 500 метри брзо лизгање на кратки патеки откако домашната фаворитка Чои Мин-Џеонг беше дисквалификувана откако заврши...

Манџукиќ се дружеше со Анте Готовина

Ѕвездата на Јувентус, Марио Манџукиќ ги налути своите српски и босанскохерцеговски фанови, откако реши да се фотографира со контроверзниот хрватски генерал, Анте Готовина. „Ми беше...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...