Легендата на Интер, и фудбалер кому животниот стил му ја уништи блескавата кариера, Адријано мораше преку социјалните мрежи да демантира дека е убиен за време на карневалските славја во Рио де Жанеиро.

Во петокот, дел од бразилските медиуми тврдеа дека 38-годишниот Адријано е убиен во својот роден град Рио по што тој со кратка порака на Инстаграм ги демантираше гласините: „Жив сум и дома сум“.

 

View this post on Instagram

 

Estou vivo tá gente estou em casa

A post shared by Adriano imperador (@adrianoimperador) on