Top Sport

Артета и Клоп ќе се степаа крај аут линијата

Ливерпул води против Арсенал со 1:0, во премиерлигашкиот класик. Единствениот гол во првиот дел го постигна Садио Мане во 37.минута.

Претходно Ливерпул доминираше на теренот, во еден момент имаа 84 отсто од поседот на топката, но на голот на Арсенал блескаше Арон Рамсдејл.

Сепак првиот дел го обележаа менаџерите на двата тима Јирген Клоп и Микел Артета. Започнаа вербално по еден дуел на Мане и Томијасу, малку недостигаше да се степаат крај аут линијата.

Главниот судија Мајкл Оливер, откако ги смири менаџерите ги почести со по жолт каротн.

watch anime dub. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch subbed anime GoGoAnime SK8 the Infinity

Attack on Titan Season 2 Episode 3

gogo anime tv Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

GoGoAnime Kiss x Sis (TV) Episode 9

BANANA FISH Episode 18

Scroll to Top