Top Sport

Барса се „олади“ за Мората, следна цел е Обамејанг

По комплетирањето на најавениот трансфер на Адама Траоре, Барселона ќе се концентрира на решение на позицијата на напаѓач, но бидејќи првата цел Алваро Мората е „недостапен“, тие ќе се фокусираат на Пјер-Емерик Обамејанг, „отпадникот“ од Арсенал.

Според „Марка“, договорот за Мората, кој е на позајмица во Јувентус од Атлетико Мадрид, станува невозможен бидејќи Атле бараат постојан договор, а не нова позајмица, посебно во директен ривал во Ла лига.

Бидејќи до крајот на преодниот рок во понеделник има само три дена, полесна задача е да се реализира трансферот на 32-годишниот Обамејанг, кој е „замрзнат“ кај „топчиите“ по конфликтот со менаџерот Микел Артета.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Attack on Titan Final Season (Dub)

AnimeHeaven Fairy Tail (Dub)

anime stream Naruto

watch anime AnimeHeaven Naruto: Shippuden (Dub)

animeheaven es AnimeHeaven Record of Ragnarok

tải go88
Scroll to Top