Top Sport

Бизарна прослава на гол: На соиграчот му стави прст во анусот (Видео)

Рома го прегази Челси со 3:0 во четвртото коло во Ц групата, во Лигата на шампионите, двоен стрелец беше Ел шарави, а еден гол постигна Пероти, но по мечот најмногу се зборува за бизарната прослава на вториот гол на „волчицата“.

Имено, Аргентинецот Пероти, се подзагуби во славењето на голот и на стрелецот Ел Шарави му честиташе така што му го стави прстот во анусот.

Подоцна во второто полувреме Пероти го псотигна третиот гол на натпреварот и го постави конечниот резултат.

 

Scroll to Top