Top Sport

Болт од Борнео!

Неодамна, напаѓачот на Манчестер сити, Лирој Сане постави нов рекорд за најбрз спринт во еден меч (35.48 км/ч), но ако се гледа видеото, тогаш рекордот на светско ниво дефинитивно оди во Индонезија.

Крилото со име Теренс Пухири имаше неверојатен спринт во мечот од индонезиската лига меѓу Борнео и Митра Кукар. Со контра-нападот, тој го постигна третиот гол за Борнео во 4:0 победата. Просто неверојатно.

Scroll to Top