Top Sport

Брајтон пред договор со Де Зерби

Брајтон ја пронајдоа замената на Греем Потер, кој стана нов менаџер на Челси, во италијанскиот стручњак, Роберто де Зерби, тврдат италијанските медиуми, кои додават дека преговорите се пред крај.

dobivaj vesti na viber

43-годишниот Де Зерби е без ангажман откако по руската инвазија на Украина си замина од Шахтјор Доњецк, нецела сезона откако беше поставен како тренер по неговата возбудлива 4-2-3-1 тактика со која играше во Сасуоло.

Според „Спорт Италија“, се очекува наскоро да биде потврден неговиот ангажман, со што италијанскиот стручњак ќе може да се докаже во Премиерлигата.

Scroll to Top