Top Sport

Браќа – Нејмар се врати во Барселона да ги види Меси и Суарез

Неверојатно, но вистинито. Нејмар се појави на тренингот на Барселона во недела за да се сретне со своите поранешни колеги и добри пријатели, Лионел Меси и Луис Суарез.

Бразилецот замина од каталонскиот гигант за Пари Сен-Жермен со рекорден трансфер од 222 милиони евра во текот на летото, но по сè изгледа нема лоши чувства меѓу старите колеги. Нарекувајќи ги Меси и Суарез „браќа“, Нејмар постираше фотографија на Инстаграм од триото во салата за физиотерапија на Барселона.

Трансферот засега добро делува на двата тима – и Барселона и ПСЖ се на првото место во своите лиги со четири поени предност пред конкуренцијата.

Así eran nuestros dias, yo contando las noticias ?? @leomessi @luissuarez9 me alegro verlos hermanos

A post shared by Nj ?? ? neymarjr (@neymarjr) on

Scroll to Top