Top Sport

Брозовиќ против „фејк њуз“ за аферата со Ванда Нара! (галерија)

Фудбалерот на Интер, Марцело Брозовиќ најави дека ќе поднесе судска тужба откако шпекулациите на Интернет тврдеа дека тој имал афера со Ванда Нара, сопругата на капитенот на „нераѕурите“, Мауро Икарди.

dobivaj vesti na viber

Тој реши да ги демантира шпекулациите преку неговиот адвокат, кој најави судски тужби.

„Никогаш не постоело ништо помеѓу Марцело и сопругата на Мауро, госпоѓата Ванда Нара. Брозовиќ ги отфрла сите овие лажни вести и ќе поднесе судска тужба против тие кои го нарушија неговите морален и професионален интегритет“, изјави неговиот адвокат.

Сопругата на Икарди, атрактивната Ванда Нара и претходно беше во „љубовен триаголник“, бидејќи беше сопруга на поранешниот пријател на Икарди, Макси Лопез. Таа покрај статусот на ѕвезда на „Инстаграм“, е и агент на својот сопруг.

Dulce 27 ⚡️❤️??

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Monday mood ?❣️

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Black and white mood ?#instagram #love #black #white #blackandwhite

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

On fire ?

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

https://tai.go88.is/

Tải game Sunwin đổi thưởng Số 1 Việt Nam

Scroll to Top