Деби од сништата на Камило Ернандез, Колумбија ја победи Костарика (Видео)

Репрезентациите на Колумбија и Чиле забележаа победи во контролните натпревари против Костарика, односно Мексико, одиграни во текот на изминатата ноќ.

Колумбија со 3:1 славеше над Костарика, а мечот го реши 19-годишниот дебитант Хуан Камило Ернандес. Младиот напаѓач на Уеска постигна два гола во второто полувреме и го завери триумфот на Колумбија.

Претходно, во првото полувреме, Карлос Бака постигна гол за Колумбија, а израмни ветеранот Кендал Вастон.

Чиле минимално со 1:0 победи против Мексико. Единствениот гол го постигна Николас Кастиљо во 89.минута од натпреварот.

Без победник, со резултат 1:1, заврши натпреварот помеѓу САД и Перу. Американците водеа со голот на Сарџент, а во 86.минута конечниот резултат го постави Флорес.