Top Sport

Десет конци на пенисот по судирот со соиграч!

Дефанзивецот на Албасете, Маријано Битоло имаше навистина лоша недела, откако по судир со еден негов колега мораше да добие десет конци на пенисот!

Инцидентот се случи во финишот на натпреваро на Албасете против Хуеска во втората шпанска лига, кој заврши 0:0 кога Битоло се судри со Роман Зозуља во обид да спречат корнер.

Докторот на клубот, Едуардо Родригес потврди за „Марка“ дека Битоло добил десет конци за исеченицата, но изненадувачки тој не би требало да пропушти ниту еден натпревар!

Scroll to Top