Поранешниот фудбалер на Арсенал и Челси Ешил Кол преживеал вистинска драма во својот дом во Феткам.

Кол би ограбен, крадците му украле скапицен накит и избегале со „пленот“. Инцидентот според медиумите се случил на 23 јануари.

Кол додека траел грабежот бил врзан за столица.

Полицијата се уште го истражува случајот.