Top Sport

Ѓорѓев отпадна од комбинација за мечот со Норвешка

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација денес ќе ги започне подготвките за пријателскиот натпревар со Норвешка, кој ќе се одигра во Скопје (18:30 часот) на 11 ноември.

За дуелот со Норвежаните од списокот на селекторот Игор Ангеловски, поради повреда, отпадна играчот на Твенте Никола Ѓорѓев.

Селекторот по првиот собир ќе знае дали на подготвките ќе бидат и дефанзивците на Вашаш и Вардар, Кире Ристески и Висар Муслиу.

Ангеловски кој во договор со Федрацијата, а по молбата на Палермо, го ослободи од репрезентативните обврски Илија Несторовски, во националниот тим го повика напаѓачот на Работнички Кире Маркоски.

Scroll to Top