Top Sport

Го нокаутира судијата – на Широков ќе му се суди за обид за убиство

Руското обвинителство бара поранешниот фудбалер Роман Широков да му се суди за обид за убиство поради бруталниот напад врз судијата Никита Данченков.

Поранешниот фудбалер на ЦСКА, Рубин, Зенит, Карснодар и Спартак на пријателски натпревар физички се пресметал со судијата откако тој не досудил пенал.

Откако Данченков му покажа црвен картон, Широков буквално го нокаутираше, а потоа додека судијата лежел неколку пати го удрил по главата.

 

Scroll to Top