Top Sport

Големите очекувања носат и големи разочарувања (Фотогалерија)

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Бугарија (0:1) во Скопје во последниот меч од ова издание на Лигата на нации. Очекувањата беа големи, мотивите огромни, поддршката од публиката не изостана, но фудбалерите и стручниот штаб, сепак, не ја исполнија желбата на сите Македонци – да се победи Бугарија.

dobivaj vesti na viber

Македонија од 14.минута остана со фудбалер помалку поради исклучувањето на Тодор Тодороски, а стрелец на победоносниот гол за Бугарија беше Кирил Десподов во 50.минута.

Фото: Игор Паневски

Scroll to Top