Top Sport

Гризман трет пат на 8.април стана татко

Антоан Гризман по трет пат стана татко. Најдобриот стрелец во историјата на француската репрезентација и неговата сопруга Ерика Чоперна, денес го добија своето третот дете.

Сопругата на Гризман родила машко дете, Алба. Среќната двојка ги има ќерката Мија и синот Амар.

Она што е интересно во целата оваа приказна е што сите три деца на гризман се родени на 8.април, разликата е само во годините во кои се родени: 2016, 2019, 2021.

Гризман поради раѓањето на детот го пропуштил денешнот тренинг на Барселона, но се очекува да биде во тимот, во сабота, кога Каталонците ќе гостуваат кај Реал.

 

ANIMEFLIX free anime: Boku no Hero Academia 5th Season Episode 3

KissAnime kissanim3: Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 10

Scroll to Top