Top Sport

ИСИС се заканува на Мундијалот во Русија

„СИТЕ интел“ групацијата, интернационалната агенција која се специјализира со следење на комуникациите на џихадистичката група ИСИС, објави дека следната закана на терористите е Светското првенство во Русија во 2018 година.

Исламска држава (ИД) како главен лик за закана за Мундијалот го користи Лео Меси со крв од окото и со затвореничка облика.  Се верува дека Меси е избран бидејќи Аргентина ќе го отвори новиот стадион „Лужники“ во пријателски меч со Русија.

 

Scroll to Top