Девојката на Џеси Лингард, ѕвездата на Манчестер јунајтед, американскиот модел Џена Фрумс го гледаше своето момче како губи со 1:0 на гостувањето во Њукасл во неделата облечена само во бикини.

Лингард не успеа да го мотивира Јунајтед до победа на тешкото гостување на „Сент Џејмс парк“, но на 24-годишната Џена тоа не и пречеше.

„Две фото-сесии по натпреварот. Не застануваме“, напиша Џена на Инстаграм.