Top Sport

Канаваро станува полски селектор?

Фабио Канаваро е најверојатниот заменик на Пауло Соуса на клупата на полската репрезентација, откако Португалецот „дезертираше“ пред баражот за пласман на СП против Русија за да стане тренер на Фламенго.

Според „Скај спорт Италија“, поранешниот дефанзивец на Наполи и на италијанската репрезентација, Канаваро веќе имал контакт со полската федерација и ќе продолжи со преговорите во Краков.

Тој би потпишал двегодишен договор и веднаш му следува пеколен меч против лутиот ривал Русија во март. Канаваро се пензионираше во 2012 година, по што работеше како тренер во Ал-Али, Гуангжу Евергранде, Ал-Наср, Тијанџин Куанџијан и кинеската репрезентација за само два меча во март и април 2019.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Black Clover (Dub) Episode 162

SK8 the Infinity

AnimeHeaven BANANA FISH

watch animes How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations

Scroll to Top