Top Sport

Ќерката на Луиш Фиго станува супермодел

Најголемата ќерка на легендата на Реал Мадрид, Луиш Фиго и Хелен Сведин, 19-годишната Даниела Фиго ги следеше стапките на нејзината мајка и почна со својата кариера како супермодел.

Атрактивната Даниела имаше фото-сесија со магазинот „Фешн“, по што се пофали на својот Инстаграм профил. Инаку, тинејџерката студира биомедицина во Лондон.

 

View this post on Instagram

 

Making of w/ @holafashion_es

A post shared by Daniela Svedin Figo (@danielasfigo) on

 

View this post on Instagram

 

☺️??? thank you

A post shared by Daniela Svedin Figo (@danielasfigo) on

 

View this post on Instagram

 

WAKE UP ?

A post shared by Daniela Svedin Figo (@danielasfigo) on

 

View this post on Instagram

 

Gone

A post shared by Daniela Svedin Figo (@danielasfigo) on

Scroll to Top