Top Sport

Коман го казни поранешниот тим – Баерн има водство во Париз!

Баерн Минхен по релативната доминација во првото полувреме на „Паркот на принцовите“ во Париз, успеа да стигне до водство против ПСЖ во првиот меч од осминафиналето на ЛШ.

По две шанси пред голмот на Зомер на ПСЖ, Баерн успеа да дојде во водство во 53. минута, кога Алфонсо Дејвис совршено му додаде на Кингсли Коман, за тој да стрела против поранешниот тим.

Scroll to Top