Top Sport

Ковачиќ го „труе“ Мората со српски турбо-фолк! (видео)

Матео Ковачиќ повторно се „обедини“ со Алваро Мората, откако двајцата прво беа колеги во Реал Мадрид, а сега и во Челси. Двајцата очигледно одлично се согласуваат, иако музичките вкусови им се различни.

Хрватскиот репрезентативец му оставил УСБ-стик со турбо-фолк музика, така што шпанскиот напаѓач на Инстаграм објави видео во кое го вика Ковачиќ со гадење, додека во позадина оди српската пејачка Сека Алексиќ.

„Педеру, ова ли е музика од твојата посрана земја“, го прашува Мората Ковачиќ!

Scroll to Top