Поранешната ѕвезда на Арсенал и Манчестер јунајтед, Робин ван Перси го искористи времето во изолација за да го научи неговиот млад син на дел од неговите трикови.

Во видео на Инстаграм, Ван Перси во теренот во неговиот ден работи со 13-годишниот син Шакил, и двојката покажуваат одлични трикови со топка и во поголем дел од видеото го прават тоа синхронизирано.

„Не сме најдобри танчари, но стави топка пред нашите нозе и…“, напиша 36-годишниот Ван Перси.