Top Sport

Ливерпул и ПСЖ со водство во првите 45 минути (видео)

Ливерпул успеа да ја елиминира предноста на Атлетико Мадрид по првите 45 минути од нивниот реванш во осминафиналето на Лигата на шампионите, поведувајќи со 1:0, додека Пари Сен-Жермен по 45 минути имаат 2:0 водство против Борусија Дортмунд, што со оглед на поразот од 2:1 на гости во Германија е резултат кој ги носи во четврт-финале.

На „Енфилд“, Георгинио Вајналдум успеа да го скрши „бункерот“ на Атлетико во 43. минута по асистенција на Алекс Окслејд-Чембрлен за најава за интересно второ полувреме.

На празниот „Парк на принцовите“, ПСЖ дојде во водство преку Нејмар со гол со глава во 28. минута, а Бернат во финишот на полувремето зголеми на 2:0.


Scroll to Top