Top Sport

Лоши вести за Французите пред Европското првенство

Францускиот фудбалски голман Мајк Мењан го повреди мускулот на десната нога на само шест недели пред Европското првенство, соопшти неговиот клуб Милан.

Италијанскиот клуб објави дека Мењан, кој е прв голман на Франција, бил подложен на магнетна резонанца, која ја открила повредата, но не соопшти колку долго ќе паузира.

Повредата на Мењан е лоша вест за селекторот на Франција, Дидие Дешамп, кој на 16 мај ќе го објави својот тим за Европското првенство.

Првиот натпревар на Европското првенство Франција ќе го одигра на 17 јуни против Австрија.

Scroll to Top