Top Sport

Луда атмосфера на „Велодром“ – Нејмар изведува корнер под полициска заштита

„Ле класик“, славната пресметка меѓу лутите француски ривали Олимпик Марсеј и Пари Сен-Жермен имаше огнен почеток, откако навивачите на клубот од Марсеј приредија фанатична атмосфера на трибините, а Нејмар мораше да добие полициска заштита само да изведе еден корнер.

Непријателството меѓу Марсеј и Париз понекогаш ги надминува границите на добриот вкус, а засега Лео Меси во своето прво француско дерби имаше шанса да види луда кореографија и два контроверзно поништени гола, еден за ПСЖ во 14. минута и еден за домаќините седум минути подоцна.

anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 23

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 6

watch anime dub Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

anime website Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

english anime 4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

Scroll to Top