Top Sport

Михајловиќ одбил да биде селектор на Србија

Синиша Михајловиќ минатиот месец ја одбил понудата да биде селектор на Србија како замена за Љубиша Тумбаковиќ, бидејќи требал да ја дели работата со тренерската работа во Болоња.

Тој тврди дека од федерацијата на Србија му кажале дека тој е прв кандидат, иако се верува дека Драган Стојковиќ-Пикси е веќе „печен“ за таа работа.

„Би ми било убаво да се вратам во Србија, повторно да соработувам со одличните фудбалери кои ги имаме, меѓутоа, не сум подготвен да работам две работи. Само им кажав дека е несериозно да седам на две столчиња и се заблагодарив на понудата“, вели Михајловиќ за „Спортски журнал“.

GoGoAnime gogoanime website: My Hero Academia 3 Episode 25

KissAnime kissanime uk: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 15

Scroll to Top