Top Sport

Милан летово го купија Круниќ, во јануари го праќаат во Џенова?

Милан преговараат да го пратат босанскохерцеговскиот репрезентативец Раде Круниќ во тимот на Џенова во јануари, каде што би се обединил со својот поранешен тренер Аурелио Андреацоли, под кого играше во Наполи.

Круниќ дојде ова лето од Емполи за 8 милиони евра, но досега има само еден настап како замена за 45 минути против Фиорентина (во меч кој Милан го загуби). Според „Тутомеркато“, преговорите со во напредната фаза и од јануари тој ќе биде позајмен на Грифоне.

26-годишниот Круниќ е во Италија од 2015 година, и играше во Верона и Емполи.

My Hero Academia 2 (https://animefreak.ws/m/e8Lv) Episode 25 at website https://animefreak.ws. See more animefreak chatango

Peach Boy Riverside Episode Preview at Crunchyroll crunchyroll free month

Scroll to Top