Top Sport

Милан му даваат нов четиригодишен договор на Чалханоглу?

Милан се подготвени да му понудат на Хакан Чалханоглу нов четиригодишен договор вреден 3.5 милиони евра по сезона, во обид да го заддржат турскиот репрезентативец на „Сан Сиро“.

Чалханголу е во одлична форма по рестартот на Серија А, а посебно блесна по доаѓањето на Стефано Пиоли на клупата, предизвикувајќи интерес кај повеќе големи европски клубови.

Договорот на 26-годишниот фудбалер од средниот ред завршува во јуни 2021, и според весникот „Ил џорнале“, „росонерите“ му понудиле нов договор со јасна визија за иднината на клубот и со плата од 3 до 3.5 милиони евра по сезона.

Scroll to Top