Top Sport

Милан заинтересирани за Фикајо Томори

Милан се активно заинтересирани да го купат централниот бек на Челси, Фикајо Томори, откако тој очигледно не е во плановите на Френк Лампард, кој му дава минимално време да се покаже.

23-годишниот Томори претходно беше поврзуван со Њукасл и Лидс, кои повеќе би сакале тој да пристигне на позајмица, додека Милан се заинтересирани за постојан договор. За Милан претходно прва цел беше младиот Мохамед Симакан од Стразбур, но францускиот клуб останува на високата цена за него, а постои интерес и од РБ Лајпциг.

Томори беше блиску до трансфер во Рен минатото лето, а сега сигурно ќе се согласи на трансфер, бидејќи нема меч од септември. Англичанецот беше повикан и од селекторот Герет Саутгејт минатата сезона откако имаше повеќе настапи за „сините“, но оттогаш не е ниту во неговиот поширок избор.

AnimeHeaven dragon ball z anime heaven: Horimiya Episode 13

4Anime 4anime official site: Dr. Stone (Dub) (https://4anime.biz/m/WW9d) Episode 24

Scroll to Top