Top Sport

Морбидна закана до Ловрен: Ќе ти го убиеме семејството

Дејан Ловрен изминатите недели поради лошата форма е најкритикуваниот фудбалер на Ливерпул. Навивачите го посочуваат хрватскиот дефанзивец како најслаба алка во одбраната на „црвените“.

Ловрен е најчеста цел на социјалните мрежи, а деновиве еден од нив упатил заканувачка и морбидна порака.

„Ќе ти го убијам семејството, кретену хрватски“, пишува во пораката чиј скриншот Ловрен објави на својот профил на „Инстаграм“, со коментар: „Страшно е какви луѓе постојат“.

Ловрен подоцна ги коментирал критиките кои се упатени на негова адреса и заканата што ја добил.

„Не ми пречи кога ме критикуваат и омаловажуваат. Тоа повеќе зборува за нив отколку за мене. Но, не можам да ги игнорирам заканите кон моето семејство. Тоа нема и не можам да го прифатам. Одвратно“, објави Хрватот.

Оваа морбидна порака Ловрен ја објави и британскиот сервис Би-би-си.

 

Scroll to Top