Top Sport

Мурињо го убедува Ндомбеле да дојде во Рим

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо се обидува да го убеди Танги Ндомбеле да го прифати трансферот во италијанската престолнина, откако стана јасно дека менаџерот на Тотенхем, Антонио Конте не смета на Французинот по неколку месеци на клупата.

25-годишниот Ндомбеле, според „Телефут“ веќе разговарал со Мурињо, кој се обидувал да го убеди да дојде во Рим како уште едно засилување од Премиерлигата за „волчицата“, посебно бидејќи средниот ред на Рома е „тенок“.

Тотенхем бараат околу 30 милиони евра за Ндомбеле, но Рома би сакала позајмица до крајот на сезоната со опција за купување, или купување на рати, како што се договорија за Теми Абрахам со Челси.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime One Piece (Dub)

4anime. biz 4Anime Tokyo Revengers

Black Clover

Naruto: Shippuden

4Anime One-Punch Man

Scroll to Top