Жозе Мурињо има нов имиџ, откако реши да се „ослободи“ од белата коса за да се појави ќелав во последната фотографија.

И ништо не би било чудно, да нема некоја позадина овој стил. Во 2014 година, кога беше тренер на Челси, Португалецот даде интересна изјава за недостатокот на коса на вечниот ривал Пеп Гвардиола.

„Ако уживате во тоа што го правите, не ја губите косата. Тој е ќелав. Гвардиола едноставно не ужива во фудбалот“, изјави тогаш „Специјалниот“.