Top Sport

Мурињо ќе „настрадаше“ на „Олд Трафорд“ (видео)

Вечерва Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ првпат по отпуштањето минатиот декември, и иако не доби непријателски пречек од навивачите, за малку ќе настрадаше од еден фудбалер на Јунајтед, младиот Даниел Џејмс.

Во 13. минута, дефанзивецот на Тотенхем, Хери Винкс влезе во еден остар старт над Џејмс (за кој заработи жолт картон), а Џејмс налета на нозете на Мурињо, кој стоеше покрај својата клупа. За среќа, тој го удри само со главата, и сè беше во ред со двајцата.

Инаку, Манчестер јунајтед води од стартот на мечот со голот на Рашфорд во шестата минута.

Scroll to Top