Top Sport

Мурињо кон Бејл: Сакаш да останеш тука или да одиш во Мадрид и да не играш!

Жозе Мурињо беше „фатен“ на камера како му дава интересен коментар на Велшанецот Герет Бејл, велејќи му: „Сакаш да останеш тука, или да одиш во Реал Мадрид и да не играш фудбал“.

Бејл пристигна во Тотенхем во текот на летото на едногодишна позајмица од Реал Мадрид, но уште има договор со „кралевите“ до 2022 година, и влијанието во северен Лондон му беше ограничено со нови повреди.

Тој има само четири настапи за Спарси во Премиер лигата и само еден постигнат гол, така што ова видео уште повеќе ќе ги зголеми шпекулациите дека Тотенхем ќе се откажат од постојан трансфер на крајот на сезоната.

AnimeTV anime sites: Watch Naruto Episode 97

ANIMEFLIX animeflix site: Watch Hunter x Hunter Episode 55 (https://animeflix.nl/m/VBE/ep-55)

Scroll to Top