Top Sport

Мурињо нема коментар за можниот трансфер на Бејл

Менаџерот на Тотенхем Жозе Мурињо не сакал да ги коментира наводите дека Герет Бејл би можел да се врати во Лондон. Англичаните тврдат дека менаџерот на Бејл преговара со Тотенхем.

Бејл не е во плановите на тренерот на Реал Зинедин Зидан. Наводно Тотенхем се подготвени да го позајмат од Реал.

„Бејл е фудбалер на Реал, а јас не сакам да зборувам за фудбаерите од други клубови. Не е мојата работа да контактирам со менаџерите“, рекол Мурињо.

На хипотетичко прашање дали би сакал да го има Бејл во тимот, Мурињо рекол:

„Ниту хипотетички тоа не еме интересира. Повторувам Бејл е играч на Реал“.

Сепак Мурињо признал дека во минатото бил заинтересиран за Велшанецот.

„Се обидов да го донесам Бејл додека бев тренер на Реал, но тој стигна една година подоцна. Тоане е тајна, Герет го знае тоа“.

Во минатото Герет Бејл шест години играше во Тотенхем.

Scroll to Top