Еден од најдобрите голови изминатиот викенд, а можеби и од почетокот на годината, падна во Проксимус лигата, вториот ранг на натпреварување во Белгија  меѓу Сен Жилоа и Роселар, кој заврши 3:3.

Исланѓанецот Арон Сигурдарсон од Сен Жилоа, го постигна убедливо најдобриот гол, откако ја „излуди“ противничката одбрана со фантастичен потег. Ова беше гол за 3:0, по што неговиот тим успеа да го пропушти водството и да избори само поен.

R.Union SG (2) – 0 Roeselare : Sigurðarson 45’ (Insane goal) from r/soccer