Top Sport

Нара одговори на екссопругот Макси Лопез: Ние сме сега Италијанци

Ванда Нара, сопругата и агентот на Мауро Икарди, одговори на нападите од поранешниот сопруг Макси Лопез инсистирајќи дека сега се Италијанци и дека е подобро да се биде дома за време на пандемијата, посочувајќи дека и иднината на Икарди е во оваа земја.

Икарди замина од Интер на позајмица во Пари Сен-Жермен со опција за купување за 70 милиони евра, но неговата сопруга и нивните деца продолжуваат да живеат во Италија. Одлуката да се вратат во Ломбардија, каде што е епицентарот на пандемијата, го налути Аргентинецот Макси Лопез, кој е татко на три од нејзините пет деца и тој ја обвини за небрежност.

„Не ги однесов децата во срцето на пандемијата, а Макси добро знае дека ние живееме во мало село во близината на Комо, каде што имаше многу малку случаи. Ова е мојот дом, додека во Париз имаме само изнајмен стан. Се чувствувам побезбедно во Италија отколку во Аргентина. Ние сме сега Италијанци, така што ако нешто ми се случи, подобро да бидам дома. Италија ни ги даде најпрекрасните моменти во нашите животи. Наместо да се враќаме во Аргентина, со два изнајмени автомобили, еден за Мауро и еден за мене, се вративме дома“, вели Нара.

Scroll to Top