Top Sport

Нејмар вечерва беше „кралот“ на стативите!

Пари Сен-Жермен се одмаздија за поразот во финалето на Лигата на шампионите од Баерн Минхен, елиминирајќи ги Баварците и покрај домашниот 0:1 пораз, резултат кој е таков само бидејќи Нејмар едноставно немаше среќа вечерва.

Бразилскиот ас очигледно беше мотивиран против Баварците, посебно во првото полувреме, кога за неполни две минути двапати ја погоди рамката на голот на Мануел Ноер.

Сега, тој може утре комотно да го следи мечот Борусија Дортмунд-Манчестер сити и да го чека противникот во полуфиналето.

Графика: Sofascore за Топспорт.мк

4Anime sword art online 4anime: Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 6 (https://4anime.biz/m/XyMR/ep-6)

AnimeTV anime tv anime tv: The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 12

Scroll to Top