Top Sport

Неверојатно промашување на Алваро Мората (Видео)

Шпанија, синоќа во Лас Палмас, во пријателски меч, успеа да ја победи Босна и Херцеговина. „Црвената фурија“ победи со голот на дебитантот во репрезентацијата Браис Мендез, во 78.минута.

Шпанскиот селектор Луис Енрике на вистински начин го искористи контролниот натпревар со БиХ. Им пружи шанса на играчите кои не се во прв план, а неколкумина добија шанса да дебитираат за „црвената фурија“.

Покрај Мендез и неговиот деби настап, зачинет со гол, во центарот на вниманието беше Алваро Мората, одново поради неверојатно промашување. Погледнете на овој Линк.

Scroll to Top