Top Sport

Нотингем ја изненади Астон Вила, прекинувајќи ја големата серија на тимот од Бирмингем

Фудбалерите на Нотингем Форест направија изненадување во натпреварот од 11. коло на Премиер лигата, кога во првиот натпревар од неделната програма го совладаа тимот на Астон Вила со 2:0 (1:0).

Клубот од Бирмингем не знаеше за пораз во последните шест натпревари во сите натпреварувања, во Премиер лигата пред Нотингем последен пат загуби на 3 септември, во четвртото коло на гостувањето кај Ливерпул, но сега одличната серија на избраникот на Унаи Емери тимот заврши.

Работите тргнаа во надолна линија за гостите уште во петтата минута.

По 11. коло Вила останува на петтото место на табелата, со 22 освоени бода, додека Форест стигна до 11. место со 13 собрани бодови.

Scroll to Top