Top Sport

Паје го копира Тарибо Вест – со фризурата!

Иако викендов во Франција главна тема беше претставувањето на новите ѕвезди во екипата на ПСЖ, на синоќешниот меч меѓу Марсеј и Бордо во центарот на вниманието беше поранешниот француски репрезентативец Димитри Паје – со фризурата.

Тој необичната фризура им ја претстави на навичите и потсети на помалку заборавениот нигериски дефанзивец Тарибо
Вест кој беше махер за фризури и разни бои на косата.

За потсетување:

Scroll to Top