Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е препознатлив по својот екстравагантен начин на облекување, но неговиот последен „хит“, синото палто кое наликуваше на работничко стана хит на карневалите во Шпанија.

„Вистинско задоволство. Следната година повикајте ме и можеме да се подготвиме подобро, бидејќи мислам дека има грешка со чорапите“, напиша Рамос на Твитер.

Подолу можете да погледнете и неколку други „хитови“ на Рамос.