Top Sport

Рејна извлече победа за Дортмунд кај Мајнц

Американскиот талент Џио Рејна втор меч едноподруго постигна победнички гол за Борусија Дортмунд да извлече 2:1 победа на гостувањето кај Мајнц за да се искачи на третото место на бундеслигашката табела со само пет поени зад лидерот Баерн Минхен.

dobivaj vesti na viber

По само две минути игра, Мајнц дојде во водство преку Кореецот Џеј-Сунг Ли, но „милионерите“ бргу одговорија преку Јулијан Рајерсон за израмнување во четвртата минута. По ова, тимот на Един Терзиќ се мачеше да дојде во позиција за гол, пред во 93. минута, Себастиен Але да ја запише својата прва асистенција во дресот на Борусија, а Рејна да го реши победникот.


Standings provided by Sofascore
Scroll to Top