Top Sport

Романците тренираа пред 5.000 навивачи

Фудбалските репрезентативци на Романија во вторникот го одработија првиот тренинг во Германија пред почетокот на Европското првенство.

На Европското првенство Романија ќе ги одмери силите во групата Е со Украина, Словачка и Белгија.

Првиот натпревар ќе го одиграат на 17 јуни против Украина, а потоа ќе следи мечот со Белгија на 21 јуни и на крајот на 26 јуни против Словачка.

За своја баз во Германија, Романците го одбраа Вирцбург, каде што го имаа првиот тренинг.

И тоа пред 5.000 свои навивачи.

Scroll to Top