Top Sport

„Роналдо беше ‘парти манијак’ Роналдињо во домот имаше диско“

Поранешниот бразилски фудбалер За Роберто (46) во едно интервју раскаѓал некои неверојатни приказни за поранешните соиграчи Роналдо Назарио и Роналдињо.

Зе Роберто во кариерата играл за Баер Леверкузен и Баерн Минхен, а за бразилската репрезентација настапувал од 1996 до 2005 година, меѓутоа не беше во тимот кој во 2002 година на освои светската титула во Јапонија и Јужна Кореја.

„Роналдо беше ‘парти манијак’. Ќе излезеше навечер и ќе се вратеше наредното утро, без спиење доаѓаше на тренинг. Тоа навистина беше неверојатно, бидејќи ќе испиеше една или две чаши вода и потоа како ‘животно’ ќе го одработеше тренингот“, рекол Зе Роберто.

„Роналдињо имаше дискотека во својот дом. Често добивав покани за неговите забави, но често одбивав да одам“, изјавил За Роберто.

Scroll to Top